Kotka staadion – Spordivõimalused ja Üritused

Kotka staadioni ülevaade

Kotka staadion on üks Tallinna mitmekülgsemaid spordirajatisi, mis pakub suurepäraseid võimalusi nii professionaalsetele kui ka harrastussportlastele. Staadion asub mugavas asukohas linna keskosas ning on hõlpsasti ligipääsetav nii auto kui ühistranspordiga.

Staadion koosneb mitmest kunstmuruväljakust, mis on sobilikud jalgpalli mängimiseks aastaringselt. Lisaks on kompleksis ka avar sisehall ning eraldi väliväljak soojendusharjutuste ja lisatreeningute jaoks. Kõik väljakud on varustatud kaasaegse valgustusega, mis võimaldab treenida ja mängida ka pimedal ajal.

Asukoht ja ajalugu

Kotka staadion asub Kristiine linnaosas aadressil Linnu tee 5. Staadion avati esmakordselt 2003. aastal ning seda on aastate jooksul järk-järgult laiendatud ja kaasajastatud. 2008. aastal viidi läbi suurem renoveerimine, mille käigus paigaldati uus kunstmurukate ning ehitati juurde lisaväljakud ja sisehall.

Oma ajaloo jooksul on Kotka staadion olnud kodustaadioniks mitmele tippklubile, sealhulgas FC Florale. Samuti on seal peetud arvukalt rahvusvahelisi mänge ning toimunud suuremaid jalgpalliturniire.

Staadioni infrastruktuur

Lisaks jalgpalliväljakutele on Kotka staadionil olemas ka vajalik taristuks sportlaste mugavuse tagamiseks. Kompleksis on 6 riietusruumi koos duširuumidega, mis võimaldavad mitmel meeskonnal korraga staadionil treenida ja mängida.

Pealtvaatajate jaoks on olemas istekohad nii sise- kui ka välitingimustes. Lisaks on staadionil kohvik, kus pakutakse kergemaid suupisteid ja jooke.

Öiseid treeninguid ja mänge võimaldab väljakutel olev valgustus, mille tugevus ulatub kuni 200 luksini. See tagab hea nähtavuse ka pimedamatel õhtutundidel.

Spordivõimalused Kotka staadionil

Kotka staadion on eeskätt tuntud kui jalgpalli mängimiseks mõeldud kompleks, ent seal saab harrastada ka muid spordialasid. Enim levinud on siiski just jalgpall selle erinevates vormides.

Staadioni väljakuid kasutavad nii Tallinna kui ka üle-eestilised klubid treeninguteks ning mängudeks. Samuti pakutakse väljakute rentimise võimalust erasektori ja harrastajate tarbeks.

Jalgpalliväljakud

Kokku on Kotka staadionil 4 täismõõtmetes jalgpalliväljakut, mis kõik on kaetud kvaliteetse kunstmuruga. See võimaldab väljakuid kasutada aastaringselt ning ka kehvemates ilmastikuoludes.

Suurim väljak asub staadioni keskosas ning on varustatud tribüünidega. See mahutab ligi 500 pealtvaatajat ning seal peetakse enamik suuremaid mänge. Teised kolm väljakut aga sobivad ideaalselt treeningute ja väiksemate mängude korraldamiseks.

Talveperioodil on treenimiseks olemas ka sisehall mõõtudega 70×50 meetrit. Sisehall pakub mugavat alternatiivi välitingimustele ning võimaldab minifutboli mängimist.

Lisaks täismõõtmetega väljakutele on kompleksis ka eraldi väliväljak soojendusteks ja lisatreeninguteks. Selle mõõtmed on 100×70 meetrit.

Väljaku tüüpKogusMõõtmed
Kunstmuru4100-105 x 64-69 m
Sisehall170 x 50 m
Väliväljak1100 x 70 m

Treeningväljakute rentimine

Kotka staadionil on võimalik rentida treeningväljakuid nii pikaajaliseks kui ka ühekordseks kasutamiseks. Sobivaim lahendus leitakse vastavalt kliendi vajadustele ning grupide suurusele.

Väljakute hinnad sõltuvad kellaajast ning väljaku tüübist. Kõige enam on nõutud õhtused ajad, mil kehtivad ka kõrgemad hinnad. Soodsamalt on võimalik väljakuid kasutada hommikupoolsetel aegadel.

Hinnakiri ning vabade aegade ajakava on kättesaadav staadioni kodulehel. Sobiva aja leidmisel saab broneeringu teha läbi kodulehe vormi või võttes ühendust staadioni administraatoriga telefonitsi või e-posti teel.

Üritused Kotka staadionil

Lisaks igapäevastele treeningutele ja mängudele toimub Kotka staadionil ka mitmeid suuremaid jalgpallialaseid üritusi. Peamiselt on esindatud Eesti kõrgemad liigad, ent aeg-ajalt võõrustatakse ka rahvusvahelisi kohtumisi.

Jalgpalliliigad ja turniirid

Eesti kõrgeim jalgpalliliiga A. Le Coq Premium liiga peab Kotka staadionil regulaarselt oma mänge. Kodumeeskonnana on seal esindatud Tallinna FC Flora, kes on aastate jooksul tulnud mitmeid kordi Eesti meistriks.

Samuti toimuvad staadionil ka madalamate liigade mängud, sealhulgas Esiliiga ning Eesti karikavõistlused. Lisaks klubijalgpallile on võimalik jälgida ka noorte ning naiste jalgpallikoondiste esinemisi.

Rahvusvahelistest mängudest on Kotka staadionil toimunud UEFA Rahvuste liiga mängud ning erinevad maavõistlused. Tavapäraselt lähevad need mängud Lilleküla staadionile, ent remonttööde vm põhjuste korral kasutatakse just Kotkat.

Rahvajalgpalli üritused

Profiliigade ja koondiste kõrval on Kotka staadion koduks ka erinevatele rahvajalgpalli üritustele. Seal toimuvad nii puuetega inimeste võistlused, koolivaheaja laagrid kui ka rahvaliigade turniirid.

Eriti populaarne on näiteks erinevate ettevõtete vaheline rahvajalgpalli turniir, mis sel aastal toimub juba 10. korda. Turniir koondab nii asutuste esindusmeeskondi kui ka töötajate harrastusmeeskondi ning on osalejate seas väga oodatud sündmus.

Lisaks toimuvad Kotka staadionil erinevad kooliprojektid, mis tutvustavad lastele jalgpalli ning innustavad neid rohkem liikuma. Staadioni juhtkond teeb tihedat koostööd Tallinna koolidega, et pakkuda neile võimalikult head sportimistingimusi.

Kotka staadioni toetajad ja partnerid

Kotka staadioni edukas toimimine põhineb suures osas headel koostööpartneritel ning toetajatel. Tänu nende panusele on võimalik staadionit pidevalt arendada ning pakkuda üha paremaid tingimusi nii sportlastele kui pealtvaatajatele.

Peatoetajad ja suurtoetajad

Staadioni peatoetaja on juba aastaid olnud LHV pank. Lisaks panustab staadioni arengusse ka Tallinna linn, kes näeb Kotka staadionit kui olulist linna sporditaristut.

Suurtoetajate hulka kuuluvad sellised ettevõtted nagu Nike, A. Le Coq, Coolbet ja Rimi. Nende panus kajastub nii rahaliste vahenditena kui ka toodete ja teenustena, mida staadionil kasutada saab.

Koostööpartnerid ja meediapartnerid

Kotka staadion teeb koostööd ka erinevate alaliitude ja organisatsioonidega. Neist võiks esile tõsta näiteks UEFA ja FIFA, kelle regulatsioonid ja standardid seab staadionile kõrged nõudmised.

Samuti tehakse tihedat koostööd Eesti Jalgpalli Liiduga, kes kasutab Kotka staadionit regulaarselt koondiste treeninguteks ja mängudeks. FC Flora kaudu on staadion ka Eesti klubijalgpalli lipulaev.

Staadioni tegemistele aitavad rohkem kõlapinda anda erinevad meediapartnerid. Televisioon, raadio ja trükimeedia kajastavad Kotka staadioni sündmusi ning veebi kaudu jõutakse veelgi laiema publikuni.

Kontaktid ja broneerimine

Kõige lihtsam viis Kotka staadioniga ühendust võtta on läbi nende kodulehe kontaktvormi. Sealt leiab ka üldised kontaktid nagu e-posti aadressi ja telefoninumbri.

Kuidas broneerida

Väljakute broneerimiseks on samuti soovitatav kasutada kodulehe vormi, kus saab valida sobiva kuupäeva, kellaaja ning väljaku. Laekunud päringutele vastatakse esimesel võimalusel ning kinnitatakse broneering.

Enne broneeringu tegemist tuleks tutvuda ka staadioni kodulehel oleva hinnakirjaga. Seal on välja toodud erinevad väljakutüübid ning kellaajad koos kehtivate hindadega.

Pikaajaliste broneeringute või spetsiifiliste soovidega on soovitatav võtta ühendust otse staadioni administratsiooniga, kes aitab leida sobiva lahenduse.

Kontaktandmed

  • Aadress: Linnu tee 5, 13521 Tallinn
  • Telefon: +372 627 9940
  • E-post: [email protected]
  • Koduleht: www.kotkastaadion.ee

Kotka staadion asub Kristiine linnaosas hea transpordiühendusega piirkonnas. Autoga saab kohale nii Paldiski maantee, Endla tänava kui ka Sõpruse puistee kaudu. Läheduses on mitmeid bussipeatusi ning Tondi rongipeatus. Parkimine on võimalik nii staadioni territooriumil kui ka ümbritsevatel tänavatel.

Photo of author

Marko Jooksja

Kogenud jooksja ja spordifännina jagan teadmisi ja nõuandeid, kuidas staadionitel ja erinevatel jooksuradadel parimat tulemust saavutada. Minu eesmärk on inspireerida inimesi aktiivsele elustiilile ja pakkuda praktilisi juhiseid jooksutreeninguteks.